Kaip staigūs rinkos nuosmukiai veikia investicinius algoritminius fondus | Algo – algorithmic trading

Kaip staigūs rinkos nuosmukiai veikia investicinius algoritminius fondus

Tokie staigūs rinkos nuosmukiai, kuriuos matėme po JAV prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo, neigiamai paveikia tuos algoritminiu pagrindu veikiančius fondus, kurie daugiausiai naudoja trendų sekimo strategijas. Dažniausiai jie tiesiog uždaro pozicijas, siekiant sustabdyti nuostolius, todėl net vėliau, kainoms grįžus į pradinį lygį, juos patiria.

Kai pasaulyje vyksta svarbūs, netikėti įvykiai, į tai smarkiai reaguoja bei netikėtai juda ne tik akcijų rinkos, bet ir obligacijų, valiutų kursų, metalų (pvz. aukso) rinkos. Įprastai fondai, bandydami apsisaugoti nuo tokių situacijų, diversifikuoja investicijas, išskaidydami jas pagal turto klases, tačiau tai ne visada gelbsti.

Sėkmingai veikia, pelną generuoja ir dažniausiai nuostolių išvengia tie algoritminiai fondai, kurie diversifikuoja investicijas ne tik pagal turto klases, bet ir investavimo strategijas, kurios kuo mažiau priklauso viena nuo kitos. Todėl tiek per „Brexit“ referendumo laikotarpį, tiek po JAV prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo, investiciniai algoritminiai fondai gali sėkmingai generuoti pelną.

“Algorithmic Trading Portfolio” birželio mėnesį,“Brexit” referendumo metu uždirbo 0,48% pelną. Po JAV prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo, rezultatas taip pat yra teigiamas.

“Algorithmic Trading Portfolio”  – tai vienintelis investicinis fondas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, veikiantis pagal 100% automatizuotos prekybos modelį

Žinutė išsiųsta
Jūsų vardas*
Elektroninis paštas*
Jūsų žinutė*