Gruodžio mėnesio ataskaita | Algo – algorithmic trading

Gruodžio mėnesio ataskaita

„Gruodį Algorithmic Trading Portfolio fiksavo +0,87% augimą. Paskutinį metų mėnesį daugiausiai uždirbta buvo iš prekybos obligacijų (+0,43%), akcijų indeksų (+0,25%) ir metalų (+0,21%) sektorių instrumentais. Kitos turto klasės per daug neišsiskyrė, jų rezultatai buvo arti nulio. Apibendrinant atskirus ateities sandorius, didžiausią pelną pasiekė algoritmai prekiavę FTSE 100 akcijų indeksu (+0,26%), 30 metų Ultra JAV obligacijomis (+0,17%) ir sojų pupelių miltais (+0,12%). Žymesnis nuostolis fiksuotas tik prekiaujant kakava (-0,15%).
2020 pasaulio rinkoms buvo permainingi. Matėme tiek 20% ir daugiau akcijų indeksų kritimus pavasarį, tiek ir vėl pasiektas rekordines aukštumas metų pabaigoje. Didžiajai daliai vakarų pasaulio užsidarius savo namuose, išaugo technologijų ir elektronikos paklausa. Šių sektorių akcijos daugiausiai ir tempė akcijų indeksus į viršų. Kritus kelionių paklausai, tai daugiausiai pajuto energetikos, aviacijos, turizmo sektoriai, kurių akcijos fiksavo prasčiausius rezultatus 2020 metais.
Žaliavų sektoriuje 2020 didžiausią augimą fiksavo metalai, ypač taurieji. Sidabro kaina augo maždaug 47%, o aukso apie 25%. Reikšmingai brango ir plačiau gamyboje naudojami metalai: varis, paladis. Turbūt nieko nenustebino, jog praėjusiais metais naftos kainos traukėsi. Kiek labiau neįprasta stebėti buvo ateities sandorių rinkoje pasiektą neigiamą šios žaliavos kainą. Bendrai per metus naftos kaina susitraukė maždaug 21%.“, – mėnesį apžvelgė Fondo valdytojas dr. Aistis Raudys.

Subfondo M ataskaitą galite peržiūrėti: 

FS_OAM_ATP_LTU_subfund_M_202012

Žinutė išsiųsta
Jūsų vardas*
Elektroninis paštas*
Jūsų žinutė*